Αυλαία με νίκες για Τσεχία και Πορτογαλία στο Euro U-19! (videos)

Με τις αναμετρήσεις του πρώτου ομίλου άρχισε την Κυριακή  η αγωνιστική δράση της τελικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U-19 που φιλοξενείται στη Γεωργία με τη συμμετοχή οκτώ ομάδων.
Πρεμιέρα σήμερα θα έχουμε και στο δεύτερο όμιλο με τους αγώνες Βουλγαρία – Αγγλία και Γερμανία – Ολλανδία. Η Γερμανία προκρίθηκε μέσα από τον όμιλο του elite round που συμμετείχε και η Εθνική μας.
Την Κυριακή για τον πρώτο όμιλο η Πορτογαλία με γκολ του Rui Pedro στο 66ο λεπτό νίκησε με 1-0 τη Γεωργία και η Τσεχία νίκησε με 2-1 τη Σουηδία.
Οι Τσέχοι προηγήθηκαν με 2-0 από τέρματα του Turyna (42’, 55’) και η Σουηδία μείωσε σε 2-1 στο 77ο λεπτό με γκολ του Gyökeres.

Η 2η αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 5 Ιουλίου με τις αναμετρήσεις Σουηδία – Γεωργία και Τσεχία – Πορτογαλία.