ΤΕΡΑΣΤΙΑ νίκη της Ομόνοιας στο “αιώνιο” U15! (pics / vid)

Μεγάλη νίκη για τους U15 της Ομόνοιας με 2-4 επί του ΑΠΟΕΛ εκτός έδρας.

Το ΑΠΟΕΛ ήταν αυτό που προηγήθηκε μ γκολ του Ανδρέα Σχίζα κάνοντας το 1-0.

Το 1-0 δεν έμεινε για πολύ όμως αφού στην αμέσως επόμενη φάση ο Γιώργος Ποντικός της Ομόνοιας έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Το ΑΠΟΕΛ έχασε ευκαιρία για να κάνει το 2-1 όμως η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι.

Ο Λοΐζος Λοΐζου έκανε το 1-2 σε μια φάση που ξεκίνησε από εκτέλεση φάουλ. Εκτελέστηκε απευθείας το φάουλ και ο τερματοφύλακας του ΑΠΟΕΛ έδιωξε σε κόρνερ. Στην εκτέλεση του κόρνερ ο Λοΐζος Λοΐζου σκόραρε και έβαλε την Ομόνοια μπροστά στο σκορ.

Μετά το 1-2 από πλευράς Ομόνοιας το ΑΠΟΕΛ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει.

Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Άγγελος Ζευκής έκανε το 1-3 για την Ομόνοια ενώ στην επανάληψη ο ίδιος παίκτης με δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 1-4.

Λίγο πριν το τέλος του αγώνα το μόνο που κατάφερε να κάνει το ΑΠΟΕΛ είναι να μειώσει σε 2-4 με σκόρερ τον Νικόλα Κουτσάκο.