(Φωτορεπορτάζ) Ανατροπάρα με εξάρα

Σημαντική νίκη με σκορ 6-3 πέτυχε το ΑΠΟΕΛ επί του Εθνικού Άχνας σε αγώνα στα γήπεδα του Pascal για το Προαιρετικό Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων Κ-16. Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός στο πρώτο ημίχρονο με συνεχόμενες εναλλαγές του σκορ και ανατροπές.

Το ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε στο σκορ με 1-0 με τον Σταύρο Γαβριήλ, όμως η ομάδα της Άχνας κατάφερε όχι μόνο να απαντήσει αλλά να πάρει προβάδισμα με δύο γκολ από τον Νικόλα Νεοκλέους (1-2).

Το ΑΠΟΕΛ απάντησε με δικά του δύο τέρματα πριν την λήξη του ημιχρόνου για να πάρει και πάλι το προβάδισμα. Ισοφάρισε ο Ηλίας Κωστής, με τον Γαβριήλ να πετυχαίνει το 3-2.

Στην επανάληψη, ο Γιάννης Ξυδιάς ισοφάρισε για τον Εθνικό σε 3-3, όμως η συνέχεια ανήκε στο ΑΠΟΕΛ που πέτυχε τρία τέρματα μέσα σε ένα πεντάλεπτο, δύο με τον Γιάννη Χατζηπαναγή και ένα αυτογκόλ, για να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.