(ΦΩΤΟΣ-ΒΙΝΤΕΟ): Πράσινη οκτάρα με σταρ τον Μαρίνο Τζιωνή

H Ομόνοια συνέχισε νικηφόρα στο πρωτάθλημα Κ17, καθώς επιβλήθηκε με σκορ 8-0 της ΑΕΖ σε αγώνα που έγινε στα βοηθητικά του Μακαρείου.

Για τουςν πράσινους σκόραρε δύο γκολ ο Γιώργος Ποντικός, ενώ από ένα τέρμα πέτυχαν οι Αλέξανδρος Αυλωνίτης και Χριστιάν Αντώνης Φώτη.

Αυτός που ξεχώρισε στον αγώνα ήταν πάντως ο Μαρίνος Τζιωνής, ο οποίος επανήλθε στην αγωνιστική δράση μετά από τραυματισμό, και μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο και σκόραρε τέσσερα τέρματα σε περίπου 25 λεπτά.

Ο Τζιωνής είναι ένας ιδιαίτερα ταλαντούχος ποδοσφαιριστής και είχε κάνει προπονήσεις στο ξεκίνημα της σεζόν με την πρώτη ομάδα.

Με τη νίκη αυτή η Ομόνοια πέτυχε την 20η στην σεζόν και ανέβηκε στους 64 βαθμούς. Η ΑΕΖ έμεινε στην προτελευταία θέση με 9 βαθμούς.