Φιλική ήττα της Εθνικής Νέων στην Αυστρία

Την ήττα με 4-0 γνώρισε η Εθνική Νέων U19 από την αντίστοιχη ομάδα της Αυστρίας στο φιλικό που έγινε στο Sportanlage SV Bad Erlach.
Το φιλικό εντάσσεται στο πλαίσιο της προετοιμασίας της Εθνικής μας ενόψει της συμμετοχής της στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.
Οι Αυστριακοί προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με 2-0 (28’, 31’). Δοκάρι της Εθνικής μας στο 30ο λεπτό με τον Παναγιώτη Λουκά. Στο δεύτερο ημίχρονο ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 4-0 με τέρματα που σημειώθηκαν στο 51΄και 76’.
Η Κύπρος αγωνίστηκε με τους Πιττάτζιη, Σεργίου, Χατζηκωνσταντή (46’ Καραγιάννης), Λεμονάρη, Αλ. Μιχαήλ, Ν. Παναγιώτου (75’ Πολυκάρπου), Μ. Ιωάννου (46’ Μιχαηλίδης), Κωστή (46’ Μαρτής), Λουκά (62’ Γερολέμου), Κατσαντώνη (75’ Γενεθλίου), Κ. Ηλία (46’ Παρούτης).