ΣΟΥΠΕΡ Ολυμπιακός έριξε 6άρα στο ντέρμπι! (videos-pics)

Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός στο ντέρμπι με την Δόξα στον «Προμαχώνα» για την ηλικία Κ15, αφού επικράτησε με 6-0, χωρίς να αφήνει περιθώρια στον αντίπαλο να κάνει το παιχνίδι του.

Το σκορ άνοιξε στο 12ο λεπτό ο Ανδρέας Ζαννέτος, ενώ στο 33΄ο Ανδρέας Γεωργιάδης έκανε το 2-0. Ο σκόρερ του πρώτου γκολ, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έκανε το 3-0.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε με την ίδια φόρα και στην επανάληψη πετυχαίνοντας 4ο γκολ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 4ο λεπτό της επανάληψης με τον Ηρακλή Σωκράτους.

Στο 12ο λεπτό του δεύτερου μέρους ο Σωκράτης Χριστοδούλου με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ, έκανε το 5-0, ενώ το τελικό 6-0, πέτυχε ο Νικόλας Αμαξάρης στο 29ο λεπτό.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στον «Προμαχώνα» και σας παρουσιάζει βίντεο και φωτογραφικό υλικό.