Τεσσάρα και κορυφή για Ομόνοια Κ14

Η Ομόνοια επικράτησε με σκορ 4-1 της ΠΑΕΕΚ και πανηγύρισε την 13η νίκη της στη φετινή σεζόν, ενώ ανέβηκε μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας με 42 βαθμούς, στο +2 από τη δεύτερη Ανόρθωση.

Η Ομόνοια ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, σημείωσε δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο και έφτασε δίκαια στη νίκη. Το πρώτο τέρμα προήλθε από αυτογκόλ και τα υπόλοιπα τρία σημείωσαν οι Χρίστου, Αποστόλου και Ανδρέου. Το μόνο που κατάφερε η ΠΑΕΕΚ ήταν να μείωσε στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού σε 4-1.

Ο Μάριος Νικολάου ξεκίνησε τον αγώνα με τους: Κέντικο, Μ. Γεωργίου, Μ. Πέτρου, Παναγιώτου, Χρίστου, Παπαδόπουλο, Αντρέου, Σωτηρίου, Νεοφύτου, Λάμπρου και Σταύρου.

Επόμενο παιχνίδι για την Ομόνοια, μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος, το Σάββατο (5/1, 10:00) απέναντι στον Εθνικό Άσσιας εκτός έδρας.