Τεσσάρα του Άρη Κ16 κόντρα στην Ανόρθωση (pics-videos)

Ο Άρης Κ16 επικράτησε με σκορ 4-2 της Ανόρθωσης για το πρωτάθλημα Κ16 σε αγώνα που έγινε στο βοηθητικό γήπεδο «Κωστάκης Χριστοφόρου». Ο Άρης πέτυχε την τέταρτη του νίκη στο πρωτάθλημα και ανέβηκε στους 15 βαθμούς, ενώ η Ανόρθωση παραμένει ουραγός και γνώρισε την 15η ήττα στην σεζόν.

Η λεμεσιανή ομάδα κλείδωσε το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο με τον Κυριάκο Κωνσταντίνου να σκοράρει δύο τέρματα, ενώ ο Στέφανος Γεωργίου σκόραρε ενδιάμεσα με πέναλτι. Το τέταρτο γκολ του Άρης πέτυχε ο Χρίστος Τσαπαρίλλας.

Στην επανάληψη, ο Άρης έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κυριάκου Κωνσταντίνου με δεύτερη κίτρινη. Η Ανόρθωση κατάφερε να μειώσει στο σκορ με δύο γκολ του Αντώνη Κατσιάμη, όμως δεν μπόρεσε να ξαναμπεί στο παιχνίδι καθώς στην συνέχεια αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους ο Ιάκωβος Χατζηδημητρίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.